Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w WOLI

29.04.2022 17:01
Dziś w Klubie WAT odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla pierwszego rocznika Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego - WOLI.

Gospodarzem uroczystości była Dyrektor liceum, Pani Ewa Kacprzyk. W uroczystościach uczestniczyli również Dyrektor Jakub MYKOWSKI z Departamentu Szkolnictwa Wojskowego MON oraz Rektor Komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak. NCBC- DKWOC reprezentował płk Mariusz CHMIELEWSKI – Zastępca Dowódcy KWOC.

Trzy lata temu, z inicjatywy Ministra ON Mariusza Błaszczaka wystartowało pierwsze w Polsce Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. Dzisiaj liceum pożegnało pierwszych absolwentów, którzy świętowali zakończenie roku szkolnego. Przed nimi już tylko egzaminy maturalne, ale patrząc na bardzo wysoką średnią ocen całej klasy raczej nie ma się czego obawiać. Serdecznie gratulujemy bardzo wysokiej średniej klasy 3ag. Średnia 4.68 to wysoko postawiona poprzeczka dla kolejnych kadetów liceum.

***

WOJSKOWE OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM INFORMATYCZNE - WOLI

Organem prowadzącym WOLI jest Minister Obrony Narodowej. WOLI przygotowuje młodzież do podjęcia studiów w uczelniach wojskowych, w tym do Wojskowej Akademii Technicznej na kierunki: informatyka oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Kształcenie i wychowanie w WOLI ma na celu wszechstronne przygotowanie uczniów do życia w zmieniającej się rzeczywistości środowiska, kraju, Europy i świata, rozwijanie uzdolnień oraz predyspozycji psychicznych i fizycznych do służby wojskowej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.