Zakończył się Locked Shields 2021

20.04.2021 07:29
W największych światowych ćwiczeniach z zakresu cyberbezpieczeństwa polska drużyna, dowodzona przez oficera z NCBC, zajęła 4 miejsce w finalnej klasyfikacji. To jedna z najwyższych lokat, jakie polski zespół zajął w organizowanych co roku przez Sojusz Północnoatlantycki ćwiczeniach.

Przygotowanie tegorocznej, 11 edycji Locked Shields zajęło 6 miesięcy. Wzięły w nich udział 22 zespoły z 31 krajów.  - Tym bardziej jestem dumny z wyniku osiągniętego przez polską drużynę kierowaną przez ekspertów z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni – mówi gen. bryg. Karol Molenda, Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Eksperci tworzący polski zespół, w tym z CSIRT, pokonali m.in. Francję (zwycięzca z 2019 roku), Słowację (I miejsce z 2016 roku) czy zespół NATO (zwycięzca z 2015 roku).  Spektakularnym sukcesem zakończyło się m.in. kilka operacji w obszarze PSYOPS przeprowadzonych przez polski zespół. Były one podawane dalej i aktywnie kształtowały środowisko informacyjne ćwiczenia.

Dowodzony przez NCBC zespół zdobył łącznie 58 166 punktów,  podczas gdy średnia punktów dla wszystkich drużyn wynosiła 40 443 punktów.

Osiągnięte w Locked Shields wyniki polskiej drużyny potwierdzają fakt, że eksperci NCBC należą do światowej czołówki praktyków cyberbezpieczeństwa.

>>> POLSKA W LOCKED SHIELDS 2021