Międzynarodowe warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa w Akademii Sztuki Wojennej

25.02.2020 10:42
Akademia Sztuki Wojennej jest gospodarzem międzynarodowych warsztatów z zakresu cyberbezpieczeństwa, które rozpoczęły się w dniu 24 lutego 2020 roku.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach międzynarodowego, dwuletniego projektu zmierzającego do utworzenia zintegrowanej komórki ds. działań w cyberprzestrzeni (ang. Multinational Integrated Cyber Fusion Capability MNICF).

W spotkaniu z władzami Akademia Sztuki Wojennej wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot, pełnomocnik MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda oraz przedstawiciele U.S. Cyber Command, na czele z Canadian Army Brig. Gen. Paulem Peytonem – vice dyrektorem Plans and Policy-J5.

W warsztatach uczestniczą m.in. przedstawiciele Kanady, Danii, Finlandii, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, a także instytucji Unii Europejskiej i NATO, właściwych ds. cyberbezpieczeństwa.

Rozpoczęte w Akademii Sztuki Wojennej rozmowy o zagrożeniach cybernetycznych w dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa będą kontynuowane 25 lutego br. w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w Legionowie.

Więcej na temat warsztatów: https://www.akademia.mil.pl/wwoj-aktualnosci/detail,nID,6630

 

fot. Akademia Sztuki Wojennej