Nagrody dla laureatów HackYeah’18

05.07.2019 10:33
Na piotrkowskim lotnisku laureaci III. miejsca w konkursie MON „Cybersecurity” mieli możliwość zrealizować jedno ze swoich marzeń. Wyskoczyli ze spadochronem w tandemie w ramach nagrody, którą wywalczyli podczas jednego z największych na świecie maratonów programowania HackYeah 2018, który odbył się w dniach 24-25 listopada 2018 r. w Warszawie.

Resort obrony narodowej był jednym z kluczowych partnerów wydarzenia. Dla uczestników zostały przygotowane zadania typu CTF (Capture the Flag).

Z wyzwaniem MON zmierzyło się 116 uczestników z 74 zespołów stanowiących światową elitę programistów i informatyków. Wszyscy mieli 24 godziny na rywalizację, a poziom trudności okazał się wyjątkowo wysoki. Oprócz skoku ze spadochronem zwycięzcy trzeciego miejsca wygrali także nagrody finansowe.

Skok odbył się dzięki wsparciu żołnierzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. W ten sposób pasja najzdolniejszych informatyków i chęć współpracy z Wojskiem Polskim przyniosła dodatkowo niezapomniane wrażenia w powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze skoku! Emocje gwarantowane!