O nowoczesnych technologiach i współpracy z Space & Missile Systems Center

08.05.2019 15:21
Wiceminister Tomasz Zdzikot przebywa z wizytą w USA, gdzie m. in. spotkał się z kierownictwem Centrum Systemów Kosmicznych i Rakietowych (Space & Missile Systems Center) w Los Angeles. Sekretarz stanu w MON zapoznał się z działalnością Centrum w dziedzinie implementacji nowoczesnych technologii i wyraził zainteresowanie wspólnymi projektami badawczymi.

Działalność Centrum obejmuje m.in. implementację nowoczesnych technologii, zapewnianie ochrony w obszarze cyberprzestrzeni, wojskową łączność satelitarną, obronne satelity meteorologiczne oraz satelitarne sieci kontrolne. Jednostka ma na celu rozwijać systemy kosmiczne oraz rakietowe. Centrum także rozwija, pozyskuje i wspiera globalne możliwości komunikacji z obsługą przestrzeni kosmicznej.

To centrum doskonalenia technicznego w zakresie opracowywania, pozyskiwania, ochrony i utrzymania wojskowych systemów kosmicznych. Centrum jest odpowiedzialne za testowanie, utrzymanie i konserwację wojskowych konstelacji satelitów i innych systemów kosmicznych.